вівторок, 24 березня 2020 р.


Управляй емоціями під час карантину
Паніка і негативні емоції блокують наше мислення. В такому стані складніше знаходити дієві рішення для вирішення ситуацій, з якими стикаємось. Більше того, постійне переживання негативних емоцій виснажує імунітет і здатність організму до опору інфекціям. Відтак, бути в позитивному або хоча б нейтральному гуморі - набагато вигідніше в непередбачуваних умовах кризи.

Впоратись з негативними емоціями допоможуть декілька простих порад.
-      Відстежуй в якому емоційному стані знаходишся
Часто, ми не звертаємо увагу на те, яка емоція домінує в той чи інший момент. Заведи собі нову звичку: декілька разів на день зупинятись і запитувати себе — як називається той стан або емоція, в якій я зараз знаходжусь?

Даючи назву «страх», «тривога», «сум», тощо, ми повертаємо фокус уваги в своє тіло і отримуємо більше контролю над переживаннями, бо щонайменше ми відділяємо його від себе.
-      Знайди спосіб вираження емоцій
Страх, сум, тощо — це нормальні емоції і ти маєш на них право. Не борись з негативом і не уникай його — інакше він продовжить розвиватись в фоновому режимі, виснажуючи життєву енергію або трансформується в соматичні хвороби.

Знайди безпечний спосіб вираження негативного емоційного стану: поділись своїми страхами з близькими; випиши в щоденник всі речі, які лякають; якщо хочеться плакати або кричати — знайди відповідне місце і час, де ти міг би виразити свої емоції. Так простіше переживати непрості часи. Так само, якщо тобі треба порада, підтримка близьких людей — попроси її.
-      Навчись управляти емоціями
Кризова ситуація — хороший шанс навчитись чомусь новому. Вміння контролювати і управляти своїми емоціями дає багато переваг, як для здоров'я, так і для особистої ефективності. Знайди книжки, статті, онлайн-курси, з управлінням емоцій і прочитай їх.

Поверни контроль і будь відкритим.
-      В світі, наповненому загрозливими новинами та малопрогнозованими тенденціями — важливо зберігати контроль. Оскільки звичні стратегії поведінки, такі як, наприклад, режим дня і щоденні звички можуть зазнавати змін, варто відновлювати острівці особистої стабільностіщо повертатимуть спокій і відчуття передбачуваності.
-      Введи щоденні нові звички замість тих, які були. Наприклад, замість регулярних походів до спорт-зали — визначи для себе чіткий час для фізичних вправ вдома.
-      Навіть прості, але регулярні речі, як то заправляти ліжко чи читати книжку в певний час — дозволяють повернути відчуття контролю, принаймні, за власним життям, що так потрібно в динамічному світі.

Постав власні цілі на період карантину і розроби план їх досягнення
Використай час вимушеного карантину з користю: сформулюй особисті цілі на 3 тижні. Це може бути прочитання книги, яку завжди відкладав, проходження онлайн-курсу, на який постійно не вистачало часу, або генеральне прибирання. Швидкий прогрес у визначених цілях, як і маленькі перемоги (відзначай їх обов'язково!) додадуть позитивних емоцій і покращать емоційний стан.


Немає коментарів:

Дописати коментар